07.08.2011

3 gry FPS na Facebooku. Która lepsza?


Po sukcesie gier Zyngi i gier zyngopodobnych w końcu przyszła pora na strzelanki 3D na Facebooku. Aktualnie są już w serwisie trzy. Zapewne będą dochodziły nowe, w końcu gry 3D uruchamiane w przeglądarce to nie nowość. Specjalnie dla Was zagrałem we wszystkie i podzielę się teraz swoimi spostrzeżeniami.Brave Arms

Twórcy Brave Arms chwalą się, że to pierwszy First Person Shooter stworzony na Facebooka. Ok, rozumiem. Jednak brakuje w nim społecznościowości znanej z Farm Ville czy z Mafia Wars. Generalnie BA to przeciętny FPS w trybie multiplayer, odpalany w przeglądarce. Miło, że można zaprosić do gry znajomych z Facebooka, lecz to trochę za mało.


Plusem gry jest grywalność, raczej nic się nie zacina, można śmiało strzelać do przeciwników i skakać po mapie. Mapy są nieco nudne, grałem przez kilka godzin i miałem okazję trafić na dwie. Ponieważ w grze leje się krew, jej twórcy wpadli na pomysł, aby postaci były nierzeczywiste i karykaturalne. Jak widzicie na screenie, celowałem do faceta biegające w samych majtkach. Ja zaś miałem na sobie żółtą koszulkę i czarny cylinder. To dzięki temu, że można ubrać swoją postać w dowolny uniform.

Największa wada gry to hackerzy. Niestety przez nich nie sposób sobie pograć. Ciągle obrywałem strzałami znikąd. Zniechęciło mnie to mocno do aplikacji BA. Nie polecam tej gry.

Tutaj możecie zobaczyć gameplay z Brave Arms:
N.O.V.A.: Near Orbit Vanguard Alliance

Twórcą tej gry jest francuski deweloper Gameloft. NOVA to porządny Sci FPS w stylu Halo. Gameloft sprzedaje grę na urządzenia marki Apple (iPhony itd.) oraz na mini Playstation. Na Facebooku możemy pograć w wersję gry specjalnie przygotowaną dla przeglądarek.


Polubiłem NOVA od pierwszego strzału, a nawet od menu. Powyżej widzicie menu gry na fejsie. Jest trójwymiarowe. Aby rozpocząć grę należy kliknąć w drzwi z napisem play. To robi wrażenie.

Plusem jest świetna grafika i znakomite giwery. Osobiście najczęściej używam broni ufoludków. Gra wciąga, a gdy się gra na pełnym ekranie (tak, FPS-y na Facebooku pozwalają odpalić się na full screen!), zapominamy, że to gra przeglądarkowa.

Wady: gra ma lagi, zacina się. Mnie to mocno zniechęca. Zdarzają się też w grze hackerzy, ale nie są groźni. Bardziej irytujące są właśnie lagi.

Gameplay z NOVA:


UberStrike

Najlepszą grę zostawiłem na koniec. UberStrike (dawna nazwa: Paradise Paintball) jest sprzedawana przez producenta na komputery Mac. Obecnie trwają prace nad klientem dla PC. To gra multiplayer z fantastyczną grafiką, niecodzienną, bo wykonaną w stylu kreskówki, dopracowaną i śmigającą, że hej.

Wszystko w tej grze jest świetne, od dopracowanego menu, przez dźwięki, poziomy, informacje o tym kto kogo ustrzelił i z jakiej broni. Uwaga, UberStrike wciąga! Jest lepsze od BA i NOVA. Nie zacina się i nie znalazłem w niej hackerów. Chociaż słyszałem, że są.


Gdy za pierwszym razem ciapałem w UberStrike wkurzało mnie, że co chwilę ginę zastrzelony przez starych wyjadaczy. Ale później trafiłem na serwer z graczami początkującymi i poczułem przyjemność płynącą z tej gry.

A oto nie tyle gamplay co trailer gry, jednak są w nim fragmenty, które z pewnością zachęcą Was do zainstalowania na Facebooku aplikacji UberStrike. Spójrzcie na pierwszy fragment gry z mapy Monkey Island. Czy to Wam czegoś nie przypomina? Tak, to jak FarCry![Aktualizacja:] Jeśli lubisz przeglądarkowe strzelanki, polecam jedną z nowości, opisaną w poście 
-

3 komentarze:

  1. Anonimowy2/16/2013

    ja bym wybrał N.O.V.A.: Near Orbit Vanguard Alliance

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bardzo lubię UberStrike-a :) Polecam serdecznie

    OdpowiedzUsuń