23.09.2012

Vod.pl - ulepszony serwis filmowy Onetu

W lutym 2010 r. Grupa Onet uruchomiła serwis video on demand w domenie vod.onet.pl. Serwis ten nie wybijał się na tle konkurencji. Teraz  dokonano jego modernizacji, zmieniono też domenę na Vod.pl (ciekawe za ile ją kupili!).

Zmiany wyszły serwisowi na dobre. Jest bardziej przyjazny w obsłudze i łatwo w nim znaleźć filmy. Ale najlepsza w nim jest dość pokaźna oferta filmów, w większości filmów do obejrzenia za darmo. Onetowa wypożyczalnia filmów może zdobyć uznanie.

Kiedy uruchamiano serwis vod.onet.pl w 2010 r., jego strona główna wyglądała jak na załączonym poniżej obrazku.


W nowej wersji (Vod.pl) serwis wygląda nieco lepiej i przypomina swojego największego konkurenta, czyli Iplex.pl

Po modernizacji w portalu można znaleźć w sumie około 550 filmów fabularnych, licząc z bajkami. To sporo. Myślę, że w katalogu każdy znajdzie coś dla siebie. Są nowości, są klasyki, są filmy dobre, są kiepskie (klasa B i C). Minusem oferty jest umieszczenie w niej filmów "oklepanych", bo oferowanych już od kilku lat przez konkurencyjne platformy internetowe (Iplex.pl, kinoplex.gazeta.pl, mmtv.pl). Osobiście wolałbym znaleźć w serwisie coś oryginalnego, czego dotąd nie widziałem w internecie ani w telewizji.

Do plusów zaliczam fakt, że w Vod.pl większość filmów jest za darmo. Płatnych, przeważnie premierowych, nowych filmów nie jest wiele. To nawet dobrze, bo ich bywają wysokie. Filmy obejrzymy w 4 wariantach cenowych:
  • 4 zł bez jednego grosza,
  • 5 zł bez jednego grosza
  • 8 zł bez jednego grosza
  • 10 zł bez jednego grosza
O ile 4 czy 5 zł uważam za cenę dość rozsądną, to 10 zł za film do obejrzenia na komputerze jest przesadą. Dodać należy, że przed emisją darmowego filmu jesteśmy katowani reklamami. Ale to już w serwisach VoD standard.


Do uruchomienia odtwarzacza filmów potrzebna jest technologia Silverlight (technika flash Microsoftu). Filmy wyświetlają się nieźle, chociaż zdarza się im długie buferowanie (testowałem przez WiFi).

Jestem ciekaw waszych opinii o Vod.pl. Zachęcam do zastawienia komentarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz