05.02.2010

Iplex.pl - kolejny serwis VoD z darmowymi filmami

Serwis Iplex.pl, operator filmów VoD zrezygnował z pobierania opłat. W zamian za możliwość darmowego oglądania filmów musimy jednak przed rozpoczęciem  seansu obejrzeć reklamy. Filmy w Ipleksie dostępne są z poziomu przeglądarki (streaming), czyli bez ściągania plików na dysk. Właśnie obejrzałem pierwszy film i jestem pod wrażeniem. Po włączeniu opcji full screen nie spada jakość obrazu, jest on widoczny prawie na całym ekranie (niewielki margines pomimo 22-calowego monitora) i dźwięk jest dobrej jakości.

Z informacji prasowej firmy Iplex wynika, że na decyzję o zrezygnowaniu z opłat (w miejsce emitowania reklam) wpłynął nowy inwestor spółki - Warsaw Equity Holding. I dobrze fundusz zrobił. Filmy będą się cieszyły dużą popularnością a konkurenci na rynku VoD będą musieli się bardziej starać. Jestem ciekaw jak teraz zachowa się polsatowska Ipla.pl - nie mają większego wyboru, albo zamiana dotychczasowego modelu (płatne filmy) na reklamę, albo...

Jestem miło zaskoczony ofertą Iplex.pl Poza znakomitą jakością obrazu w katalogu serwisu są 292 filmy, czyli jest z czego wybierać.  Na domiar dobrego witryna została zmodyfikowana i przypomina serwis społecznościowy w którym można wymieniać się opiniami o filmach oraz... wklejać  filmy na swoje strony WWW. 

Cóż, pogratulować spółce Iplex pomysłu. I mam nadzieję, że kolejne takie inicjatywy dadzą do myślenia operatorom telewizji satelitarnych. W Cyfrze+ płacę 120 zł miesięcznie a na każdym kanale oglądam reklamy. W internetowym VoD mam wszystko za darmo i nienachalne reklamy.

Szukasz filmów w Internecie? Może zainteresuje Cię również tekst:

1 komentarz:

  1. Anonimowy7/26/2011

    szkoda tylko ze filmy sa dostepne tylko na terenie polski a za granica mozemy tylko przeczytac ze serwis jest nie dostepny poza granicami kraju

    OdpowiedzUsuń