21.02.2010

Sprawdź czy twoje CV zostało przeczytane

Natknąłem się na serwis pomocny dla osób szukających pracy. CV-Raport.pl pozwala wysłać przez stronę WWW naszą aplikację (CV i list motywacyjny) do pracodawcy. Kiedy potencjalny pracodawca przeczyta nasze dokumenty dostaniemy raport (e-mail lub sms) informujący o tym fakcie. Po co? Aby dowiedzieć się czy nasze papiery w ogóle zostały przeczytane... Twórcy serwisu twierdzą, że dzięki niemu mamy okazję przekonać się iż aplikacje bywają ignorowane!

Raporty z CV-Raport są naprawdę imponujące, bo inwigilują potencjalnych pracodawców. Nie dość, że dzięki serwisowi wiemy, czy podanie zostało przeczytane, to możemy dowiedzieć się ile razy CV lub list motywacyjny został otwarty (przeczytany). Da nam to wiedzę, czy firma jest nami faktycznie zainteresowana. A co, jeśli okaże się, że podanie nie zostało przeczytane? Wtedy musimy pogłówkować. Bo może nasz e-mail został uznany przez serwer jako spam i nie doszedł do odbiorcy? A może w firmie wysiadł Internet? A może rekrutacja była fikcją.

Serwis pozwala nam wysłać aplikację na próbę. Jeśli działanie serwisu przypadnie nam do gustu za korzystanie z niego trzeba płacić. Za możliwość wysłania 20 aplikacji zapłacimy 1,22 zł a za 100 aplikacji 3,66 zł. Jest to koszt wysłania wiadomości SMS. Osobiście skorzystam z darmowej próby by przekonać się jak raporty działają w praktyce.

Sądzę, że koncepcja serwisu jest bardzo pomocna, przydatna. W naszym kraju bezrobocie osiągnęło 13 procent. Wielu z nas nie ma pracy a wysyłając aplikacje przekonujemy się, że pracodawcy nie raczą nawet wysłać maila zwrotnego z grzecznościowym "Dzięki za CV, odezwiemy się w ciągu miesiąca jeśli będziemy zainteresowani". To upokarzające i frustrujące.

Jeśli ktoś z Was skorzystał z CV-Raport.pl i chce podzielić się negatywnymi lub pozytywnymi opiniami proszę o komentarz.

1 komentarz:

  1. Anonimowy3/19/2010

    Szkoda, że tego wcześniej nie przeczytałam. Tylko ciekawe czy to nie działa na zasadzie potwierdzenia przeczytania :/. Choć może spróbuję tak wysłać. Mi się wydaje, że moje cv i list nie są czytane :D Dominika

    OdpowiedzUsuń