19.03.2010

Agora zamyka Blogfroga

Jako użytkownik serwisu BlogFrog.pl przed chwilą dostałem e-mail od jego właściciela, czyli Agory z informacją, że serwis zostanie zamknięty 25 marca. Najpierw pomyślałem, że to chyba hakerzy wysyłają spam podszywając się pod administrację serwisu. Później stwierdziłem, że to jakiś żart primaaprilisowy. A teraz doszedłem do wniosku, że to nie żart ale poważna sprawa.

Blogfrog jest fantastyczną platformą blogową. Jest katalogiem blogów w którym każdy może umieścić swoją witrynę. Jest to również świetne narzędzie SEO czyli do pozycjonowania blogów w sieci - umieszczony w katalogu blog pozycjonował się szybko w Google. Poza tym dzięki Blogfrogowi mogliśmy być punktowani przez Internautów - dzięki zamieszczeniu sympatycznych gadżetów serwisu odwiedzający bloga wystawiali  witrynie lub poszczególnym postom oceny. I tak mój blog czyli Cyfropolis miał dość wysoką pozycję w rankingu Blogfroga (jak na witrynę uruchomioną kilka miesięcy temu). Ale na tym nie koniec niespodzianek, Agora zamyka także inne serwisy blogowe.

Przytaczam e-mail od Agory:

Droga Użytkowniczko! Drogi Użytkowniku!


Z przykrością informujemy, że z dniem 25 marca 2010 roku, w najbliższy czwartek, serwis Blogfrog.pl kończy swoją działalność. Od tego dnia nie będą również działały serwisy Blogsport.pl, Biznews.pl, Blogi.edziecko.pl, wiadomosci.gamecorner.pl oraz wszystkie widżety powiązane z tymi serwisami.
Dziękujemy za czas wspólnie spędzony na tych serwisach, za komentarze i uwagi.


Zapraszamy Cię na serwis Blox.pl
O ile pozostałych serwisów mi nie żal, tak Blogfroga szkoda. Dziwne, że Agora w żaden sposób nie wytłumaczyła swojej decyzji. Mogę jedynie podejrzewać iż dopatrzono się biznesowego błędu. Blogfrog promował wszystkie blogi jakie w nim skatalogowano, czyli blogi postawione na innych platformach niż należący do Agory Blox.pl Jak widzicie, e-mail kończy się zaproszeniem do jedynej, słusznej, agorowej platformy. Założę się, że Blox.pl cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem. Dziś większość Internautów stawia blogi na własnych serwerach co jest najbardziej korzystne (zarabianie na reklamach) oraz bezpieczne (brak ryzyka, że właściciel platformy coś zepsuje).

Na koniec zamieszczam screeny do zamykanych serwisów blogowych Agory, tak na pamiątkę.:


3 komentarze:

 1. Mam wrażenie, że odwiedzaliśmy różne Blogfrogi. Na moim było pełno anglojęzycznego spamu, a ranking blogów rządził się zupełnie niezrozumiałymi prawami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem co odpowiedzieć na tę informację o spamie. Przed chwilą wszedłem na moje konto w BF, widzę posty z dwóch blogów, które zarejestrowałem, posty ocenione średnio na 5-6. Spam? Fakt, że nie przeczesywałem serwisu dokładnie.

  Ranking - rzeczywiście jest dziwny. Odniosłem wrażenie, że serwis traktuje go z przymrużeniem oka. Oferowali gadżet pt. "Ten blog jest w pierwszej setce". Każdy mógł coś takiego zamieścić na stronie.

  Inna wada - słabe serwery. Czasami trzeba było odświeżać stronę kilkakrotnie.

  Ale mimo wad i niedociągnieć sądzę, że takie portale dla blogerów, wspomagające pozycjonowanie są szalenie potrzebne w naszej blogosferze. Agora woli jednak zlikwidować BF zamiast go rozwinąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pisząc o spamie miałem na myśli to, co często pojawiało się na stronie osobom niezalogowanym.

  Najgorsze w Blogfrogu było to, że pobierał notki z dużym opóźnieniem.

  OdpowiedzUsuń