26.01.2011

Agora zmodernizowała serwis VoD na wzór konkurencji

Serwis waszefilmy.gazeta.pl przepoczwarzył się w kinoplex.gazeta.pl Agora porzuciła dziwne izraelskie narzędzie Hiro-Media do pobierania filmów na dysk, na rzecz odtwarzacza sieciowego. Serwis reklamuje się jako darmowy, chociaż za oglądanie filmów trzeba oglądać reklamy (to raczej barter niż coś za friko). Co można powiedzieć o nowej odsłonie usługi VoD... Skopiowali pomysł z serwisu Iplex. Szkoda, że nadal mają mało filmów w ofercie.

Nie wiem czy nie przesadzę, ale chyba szykuje się wojna o widza internetowego. Do tej pory serwis waszefilmy.gazeta.pl był darmowym serwisem i niszowym - nie był specjalnie promowany a filmy trzeba było pobierać na dysk, w technologii dobrej, ale 10 lat temu. Teraz Agora rozwija serwis, wprowadza markę Kinoplex i szuka reklamodawców. Sponsorem serwisu została wirtualna sieć komórkowa Free M.

Tak wygląda nowa witryna serwisu:


Gdyby zamiast ciemnego tła zrobili jasne pomyliłbym Kinoplex z Iplex.pl. Strony wyglądają bardzo podobnie. Oferta filmowa Agory jest wciąż uboga, dziś naliczyłem się 59 filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest też jeden serial - "White Collar". Jak napisano w informacji prasowej obecnie w ofercie są tytuły wydawane przez SPI International, National Geographic (Grupa FOX International Channels Poland), Vivarto oraz Art House. I mają dochodzić nowe filmy. Trzymamy za słowo. 

Ale Iplex nie stoi w miejscu, o czym przeczytacie w kolejnym poście.
-
-

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz