17.03.2011

Blogspot zmienia interfejs [wideo]

Nadchodzi długo oczekiwana zmiana w platformie blogowej Blogger / Blogspot. W sieci pojawił się filmik promocyjny [wklejam w dalszej części posta] serwisu na którym można zobaczyć nowy interfejs zaplecza. Nie wiadomo jeszcze kiedy zmodernizowane zaplecze zostanie udostępnione użytkownikom. Ale sądząc po screenach zmiana będzie bardzo korzystna. Dotychczasowy background jest staroświecki i mało wygodny.

Oto wspomniany filmik.Ostatnio Blogger czasami się zacina, jest np. problem z dodawaniem obrazków. Prawdopodobnie jest to spowodowane pracami nad nowym zapleczem.

A teraz ciekawostka. Czy nowe zaplecze niczego Wam nie przypomina?


Wg mnie interfejs jest wzorowany na zapleczu największego konkurenta Bloggera, czyli Wordpress.com Zwróćcie uwagę na menu po lewej stronie - bardzo podobny układ.-

2 komentarze:

  1. Eehhh, jestem wiekowym człowiekiem, do wszelkich zmian podchodzę niechętnie :) Nauczyłem się obsługiwać Bloggera takiego jakim jest i boję się "nowego". Ale pożyjemy, zobaczymy... :)

    Jedyne co mi zawsze nie pasowało w Bloggerze to toporność dodawania zdjęć. Jedno się wrzuca bez problemu, ale jak chcesz więcej i w dodatku ustawić je jakoś konkretnie to już grubsza robota :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Pracuję nad wpisem o zamieszczaniu zdjęć w necie. Niby tyle alternatyw a naprawdę ciężko znaleźć dobrą, darmową platformę. Picasa Albums i Blogger to pomyłka.

    OdpowiedzUsuń