20.03.2011

Nowy serwis VoD czyli Janosik za prawie 10 zł

Jeśli jesteście skorzy zapłacić za obejrzenie "Janosika" 10 zł (bez 1 grosza) albo 5 zł (bez 2 groszy) za jeden odcinek "Czterech pancernych i psa" to nowa wypożyczalnia filmów w necie przypadnie Wam do gustu. Chodzi o serwis mmtv.pl uruchomiony przez firmę Multimedia Polska - dostawcę telewizji kablowej, internetu i operatora telefonicznego. Oferta serwisu jest płatna i to słono. Filmy można oglądać po 5 zł, 9 zł i 11 zł. Po zaokrągleniu ceny bo marketerzy Multimedia Polska wprowadzili tzw. ceny psychologiczne, czyli bez 1 grosza. Płacić za filmy można SMS-ami, chyba, że ktoś jest abonentem spółki, wtedy opłaty za filmy w sieci są mu dołączane do rachunku. Można też wykupić pakiety.

Niestety cen pakietów nie podam. Nie założyłem sobie konta w serwisie a bez zalogowania się do systemu nie mamy możliwości sprawdzenia cen (brawo!). Jeśli ktoś skorzysta z pakietów będzie miał dodatkowo możliwość oglądania stacji telewizyjnych w necie. Serwis mmtv udostępnia kanały: TVP1, TVP2, TVN CNBC, Discovery, Animal Planet, Foxlife, Filmbox i Universal Chanel.

W ofercie serwisu jest 438 filmów, licząc z odcinkami "Czterech pancernych...". Czyli całkiem sporo. W witrynie oferowane są również filmy erotyczne, lecz nie wiem ile, bo aby to sprawdzić trzeba być zalogowanym. Pobieżnie sprawdziłem tytuły - nie znalazłem hitów typu "Avatar". Jest za to dużo filmów klasy B, dość starych, kilkuletnich, jak "Adrenalina". Przewinęło mi się przed oczami kilka tytułów, które są udostępniane za darmo w konkurencyjnych serwisach - Iplex i Kinoplex. Czyli zanim wydacie pieniądze na film w mmtv.pl sprawdźcie czy inni nie oferują go za friko.

Do oglądania filmów należy mieć zainstalowany program Microsoft Silverlight. Bez tego ani rusz, technologia Microsoftu służy przekazywaniu kanału wideo oraz zabezpieczeniu filmów przed piratowaniem.

Przypominam, że serwisów typu wideo na życzenie mamy już sporo. Oto one:
 • Iplex.pl - darmowy, duża baza filmów fabularnych i dokumentalnych,
 • Kinoplex.gazeta.pl - należy do Agory, zastąpił waszefilmy.pl,
 • TVscreen.pl - płatny ze sporą bazą filmów,
 • Lovido.pl - serwis z filmami XXX,
 • Vod.tvp.pl - jak widać po adresie należy do TVP (i jest płatny)
 • Vod.onet.pl - należy do Onetu i jest nastawiony na sprzedaż produkcji TVN ("Na wspólnej" itp)
 • Film.ipla.tv - filmowa część platformy Ipla, należącej do spółki Redefine założonej przez Polsat,
 • Cineman.pl - jeden z najstarszych serwisów VoD.
Nowy gracz, czyli mmtv.pl najbardziej przypomina serwis TVscreen. Chodzi mi o wielkość oferty i technologię (Silverlight).

Więcej o polskich serwisach VoD przeczytacie po kliknięciu zakładki "Filmy VoD" w górnym menu na tej stronie.

-

1 komentarz:

 1. Anonimowy8/19/2013

  ale sie w pore zorientowali z tym vod. wczesniej przeszdlem do upc by miec to dostepne. a mm wrzuca to teraz.. lol:D

  OdpowiedzUsuń