05.02.2011

Czy nadajesz się na stołecznego menela?

Twórcy gry Dossergame (angielski odpowiednik naszej Menelgame) stworzyli quiz, w którym testowali znajomość Londynu u graczy. Anglicy wypadli w teście beznadziejnie, niektórzy nie wiedzieli, co to jest Big Ben! A jak sobie poradzą polscy, wirtualni żule, przepraszam, bezdomni w teście na znajomość Warszawy? Spróbujcie odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania. Nagrodą niech będzie satysfakcja, że jesteśmy lepszymi patriotami od Brytyjczyków, a przynajmniej od ich internetowych graczy.

Niemiecka firma Farblut Entertainment odniosła w 2008 roku sukces grą przeglądarkową Menelgame (pod tą nazwą znana jest w Polsce). Co prawda od tamtej pory gry przeglądarkowe nieco straciły na popularności (nie mówię o grach na fejsie, bo wiadomo, jak się mają), ale  gry o menelach wciąż posiadają wierną klientelę. Głównie dzięki treści, bo to jedyna gra w której gracze są bezdomnymi walczącymi na ulicach o przetrwanie. Zbierają butelki, kupują alkohol, żywność, walczą między sobą, zakładają klany, bogacą się i staję się królami ulicy.

Twórcy angielskiej wersji gry, czyli dossergame.co.uk usłyszeli o programie wyciągania ludzi z bezdomności. Chodzi w nim o to, aby mieszkający pod mostem zmieni życie na lepsze pracując jako przewodnicy turystyczni. W końcu oni znają miasto najlepiej (pomysł chwycił, odwiedzający Londyn chętnie wynajmują bezdomnych). Po doniesieniach o akcji brytyjskim graczom Dossergame podsunięto test w którym spytano o znane obiekty i ciekawostki turystyczne Londynu. Celem testu było sprawdzenie, czy wirtualni menele,znają miasto równie dobrze jak prawdziwi kloszardzi.

Wyniki testu okazały się druzgocące dla graczy. Jak donosi firma Farblut zaledwie 22 proc. graczy odpowiedziało dobrze na wszystkie pytania. Połowa ze wszystkich biorących udział w teście nie wiedziała co to Big Ben (wieża, zegar, dzwon?). Zdaniem niektórych największym budynkiem Londynu jest… Tower Bridge. A na pytanie o to jak nazywa się karta, z którą podróżuje się komunikacją miejską, odpowiadali np. green card lub tube pass, zamiast Oyster Card.
Cóż, ja tego testu nie widziałem. Nie wiem czemu Londyńczycy polegli na prostych pytaniach. Szkoda, że Fabrlut nie zrobił takiego quizu dla polskich graczy Menelgame. Lecz nic straconego. Jesteś lub nie jesteś fanem Menelgame, mieszkasz w Warszawie czy w Wałbrzychu – to nie ma znaczenia. Spróbuj odpowiedzieć na kilka pytań a będzie wiadomo czy nadajesz się na bezdomnego - przewodnika.

- Jaka jest najdłuższa ulica stolicy?
- Który z dworców kolejowych nie doczekał się stałego budynku od lat 30. XX w. aż do dziś?
- Jak mówili niegdyś Warszawiacy na Wytwórnię Wódek "Koneser"?
- Wymień choć jeden tradycyjny fast food Warszawiaków.

Jeśli uważasz, że znasz prawidłowe odpowiedzi - napisz je w komentarzu ;)
    -

    Podobne posty:

    -

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz