11.11.2010

Menedżer roku według Cyfropolis

Nie pasjonuje mnie Facebook, nie ekscytuje mnie Apple, nie ciekawi mnie za bardzo Google. Nie mogę jednak wyjść z podziwu dla rosyjskiej spółki Mail.ru, czyli dawnego Digital Sky Technologies. Firma właśnie zadebiutowała na londyńskiej giełdzie i na dzień dobry kurs jej papierów wzrósł o 31 proc. Dzięki pozyskanym środkom Mail.ru zamierza zwiększyć swój udział w FB z ponad 2 do 5 proc. a jak informuje TechRockets zamierza też zainwestować w Twittera. Wcześniej była udziałowcem NK (ale jak zobaczyli, że przyszłość serwisu niepewna to uciekli). 

A od dawien dawna Mail.ru ma pod sobą rosyjski serwis pocztowo-społecznościowy Mail.ru i społecznościówkę Odnoklassniki. Poza tym przejęli od AOL komunikator (Rosjanie nie potrafili zrobić własnego) i są udziałowcem Zyngi w której co chwila zwiększają udziały. A szefem Mail.ru jest Yury Milner, który zdobył wykształcenie i rozpoczął karierę w Stanach a po powrocie do Rosji wszedł w biznes internetowy

Nasze społecznościówki próbują się ratować przed inwazją FB kradnąc rozwiązania z FB (NK, GL)., gdyż brakuje im kreatywności i kapitału A Rosjanie stwierdzili, że gdy nie mogą stworzyć własnego patentu, który podbije świat, należy kupić... świat. I konsekwentnie idą tym tropem. O Mail.ru jeszcze nie raz usłyszymy. Dla mnie Yury Milner jest menedżerem roku 2010. Oj, potrafi ten pan namieszać w e-biznesie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz