20.01.2010

[Aktualizacja] Sposób na Hiro Media (waszefilmy.pl)

W końcu udało mi się dotrzeć do filmów w serwisie waszefilmy.gazeta.pl O problemach związanych z serwisem pisałem w momencie, gdy ten portal zadebiutował w sieci. Postanowiłem się zmierzyć z tematem od nowa. Posłuchałem się waszych rad w komentarzach i zadziałało. Pierwsza uwaga: trzeba mieć Internet Explorer. Jeśli korzystasz z FF, Opery, Chrome lub Safari - niczego nie zdziałasz. Serwis jest absolutnie niekompatybilny z innymi browserami niż produkt Microsoftu.

Odpaliłem zakurzony IE i wyłączyłem firewall (by nie blokował samego IE oraz procesów instalowania kodeku Hiro Media). I wszystko praktycznie poszło zgodnie z instrukcją widniejącą w serwisie. Wystąpił mały problem - download filmu nie chciał ruszyć dobrych kilkanaście minut. Wreszcie się powiodło. Jak wygląda ściąganie - zrobiłem screen (trzeba kliknąć na obrazek). Ściągnąłem film "21 gramów" o wadze 1,5 GB. Ale to nie był koniec zmagań...

Podczas ściągania pojawiła się informacja, że film można zacząć oglądać. Zignorowałem ją, wolałem zaczekać aż cały plik będzie na dysku. A gdy już miałem film w komputerze i próbowałem go odpalić pojawiła się przykra niespodzianka. Komunikat nr 1 - program zauważył brak kodeku Xvid i polecił mi go ściągnąć ze strony z podanym linkiem. Była to bzdura, gdyż w ramach instalacji Hiro - Media zainstalował się pakiet Xvid! Na szczęście instalacja kodeku raz jeszcze (ze strony sugerowanej przez Hiro) przebiegła szybko. Później wyskoczył komunikat nr 2-  brak dźwiękowego kodeku AC3Filer - historia jak poprzednio, czyli miałem AC3 ale ściągnąłem i zainstalowałem od nowa. I wreszcie koniec udręki - film wystartował.

Jakość filmu średnia, ale zadowalająca. Jeden minus: rozmiar 720 x 526 to za mało. Na moim panoramicznym monitorze dało się oglądać film z bliskiej odległości. A teraz miła niespodzianka - nie było żadnego spotu reklamowego :) Prawdopodobnie Hiro-Media ma problem ze znalezieniem reklamodawców. Szkoda, może dzięki nim rozszerzona zostanie kolekcja filmów.

[Aktualizacja 27 stycznia 2011 r.] Koniec udręki ze ściąganiem filmów. Serwis przeszedł przeobrażenie w Kinoplex.
-

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz