18.12.2009

Google Fast Flip udostępnia prawie 100 serwisów

Usługa Fast Flip wystartowała bodajże we wrześniu 2009 roku. Aktualnie liczba serwisów które można w niej przeglądać urosła o 25 i wynosi w sumie 93. Brawa dla Google.
Fast Flips pozwala przeglądać widok (screeny) stron internetowych popularnych w USA serwisów newsowych bez konieczności wchodzenia na nie. Świetna sprawa! Dzięki niej można wyszukać artykuły we wszystkich serwisach za jednym zamachem. Interesuje nas na przykład basketball. Wpisujemy w wyszukiwarkę "basketball" i widzimy tylko strony z artykułami o koszykówce. Właśnie przetestowałem Fast Flip pod kątem artykułów o IT i jestem zaskoczony możliwościami usługi.

W zasadzie ciężko pisać o czymś co jest dość intuicyjne i nie wymaga tłumaczenia. Dodam więc tylko, że wśród nowych serwisów pokazywanych w Fast Flip są m.in. Los Angeles Times, The Huffington Post i Reuters. A poza serwisami newsowymi, należącymi do poważanych gazet można też przeglądać strony WWW kolorowych czasopism jak Cosmopolitan i Playboy.

Pozostaje tylko poczekać aż Google Labs zakończy prace nad Fast Flip i zacznie udostępniać w usłudze strony serwisów z różnych krajów. Z Google News to się udało, uda się też z Flipem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz